Zelené šaty Rockabilly

ROCKABILLY ŠATY

Zobrazených 1–52 z 58 výsledkov

Ako sa obliecť ako rocková žena?

Na začiatku 50. rokov 20. storočia vytvorili dva nečakané hudobné žánre módne spojenie, ktoré dalo vzniknúť fascinujúcemu a jedinečnému prístupu k novému žánru, ktorý mnohé ženy a muži tej doby považovali za revolučný a predovšetkým elegantný. Hillbilly twang vniesol do ostrého sveta rock and rollu nádych koketovania a zrodilo sa módne hnutie rockabilly, najmä rockabilly šaty.

Složky tohto druhu sú veľmi výrazné, trochu neštandardné a v tých najneuveriteľnejších smeroch, trochu ako zvláštna kombinácia bodiek a prúžkov alebo tmavomodrej a čiernej. Keď niečo funguje, tak to jednoducho funguje. Kombinácia štýlov rockabilly sa dokonale hodila k tým nostalgickejším. Skupiny rebelujúcich tínedžerov bojujúcich proti konzervatívnym tradíciám 40. rokov, a to všetko za na tú dobu dostupné ceny.

Šaty v tvare ceruzky a obtiahnuté svetre nahradili skromné spoločenské šaty z 50. rokov s priliehavejšou siluetou, ktoré sa krásne kombinovali s podpätkami na večerné nosenie. Ženy v tomto období nosili vlasy v účesoch s drdolmi a pestrofarebné rúže (ružové alebo červené). Kučery a vrkoče dopĺňali šatky a krátke strapce. Na pridržanie vlasov a tvarovanie tváre sa často používali kvety. Zvieracie motívy, jasné kvety, čerešne a veľké bodky dodávajú šatám odvážnejší vzhľad, najmä na šatách s dlhými rukávmi, kde motívy budú pokračovať. Na módnej scéne sa objavujú džínsy s manžetami, hoci doteraz neboli bežne dostupné.

Samozrejme, mnohí mladí ľudia experimentovali s rockabilly oblečením v skromnej podobe, pričom si zvolili nohavice po členky a ploché topánky. Obľúbené zostávajú krinolíny a plné sukne s malebnejšími potlačami a prehnanými tvarmi. Nohavice a sukne sa transformujú do vysokých pásov, zatiaľ čo lakované vysoké podpätky, Mary Janes a peep toes sú obuvou, ktorú si vyberie žena, ktorá chce ísť rockovo.

ČO JE ROCKABILLY MÓDA?

Dámske rockabilly swingové šaty sú jedny z najzaujímavejších pre použitie jasných, odvážnych farieb, ako je ružová, a ich vzhľad starej školy. Niekedy boli pokryté ed e čipkou na prsiach. Hoci v súčasnosti už nie je časté vidieť na ulici dámu v takýchto šatách, hudobný žáner rockabilly a jeho vzhľad sa vracia vďaka neustále sa meniacej hudobnej scéne a rastúcemu trendu modernizovanej módy z 50. a 60. rokov, keď bol tento typ večerných alebo koktailových šiat normou. Od New Yorku cez Paríž až po londýnske hippies. Už vtedy si v nich každý našiel niečo pre seba.

Ak ste fanúšikom rockabilly hudby a večierkov a vždy ste chceli mať možnosť vyskúšať štýl, ktorý sa k nej hodí, tu je sprievodca, ktorý vám pomôže začať. V dnešnej dobe, bez ohľadu na vašu veľkosť alebo typ postavy, majú ženy pri kúpe vintage šiat na rozdiel od starých čias, keď sa na plusové veľkosti nebral veľký ohľad, veľký výber.

PRVÉ zo všetkého… Kožené bundy

Od kardiganu máme ešte ďaleko. Elegantné odevy, ako sú vintage kožené bundy, sú základom každého šatníka, nech už je vaša estetika akákoľvek…. Je to elegantný kúsok, ktorý je úplne nadčasový a nikdy nevyjde z módy. Navyše je to príjemná zmena oproti nadrozmerným kabátom a tričkám.

Klasickú koženú bundu vnímame ako základný kúsok v mnohých rôznych subkultúrach: greaseri, motorkári, psychobilly, dokonca aj pin-up s nádychom zlého dievčaťa… zoznam je nekonečný.

Kožené bundy z 50. a 60. rokov sú jedným z tých kľúčových prvkov šatníka, ktoré sa prispôsobia všetkým výzorom a dajú sa nosiť vo všetkých ročných obdobiach. Sú ideálne na to, aby dodali každému vintage oblečeniu nádych rock’n’rollu. A úprimne? Vyzerajú tak cool!

A našťastie teraz existuje toľko rozmanitých možností a veľkostí vegánskej kože, a to tak pokiaľ ide o sukňu, ako aj bundy a opasky, ktoré sa hodia napríklad k vašim pekným šatám. A postupom času sa objavuje čoraz viac nových kreatívnych koží, ktoré sú odolnejšie a lepšie sa biologicky odbúravajú ako tradičná syntetická koža.

Môžete sa rozhodnúť aj pre nákup použitej kože. V skutočnosti je to len na vás a vašom osobnom étose. Čokoľvek vám vyhovuje a prináša vám najväčšiu radosť. Je to len na vás.

Dobrý pár džínsov!

Tak ako kožená bunda, aj dobrý pár džínsov je NEZBYTNOU súčasťou každého šatníka. Či už ide o prechádzku po meste, večerné posedenie alebo koktailovú párty.

Vždy hovoríme, že podľa nás je dobrý pocit zo seba samého prvým krokom pri vytváraní outfitu alebo vzhľadu. Preto sme naše džínsy navrhli tak, ako sme ich navrhli: s ohľadom na VAŠU postavu a pohodlie. Vďaka tomu, že sú vyrobené zo strečového denimu, sa nemusíte obávať, že by vám džínsy boli nepríjemné alebo tuhé. Naše džínsy sú naozaj také, ktoré si môžete obliecť, keď sa len tak povaľujete. Čo, uznávam, znie trochu divne. Ale tak trochu to funguje (vďaka strečovému džínsovému materiálu!)

Vyberte si voľnejšie džínsové kúsky, ak dávate prednosť motorkárskemu, mazáckemu, androgýnnemu vzhľadu s mužnejšou, uhladenejšou siluetou.

Topy a košele

Pri výbere vrchných častí oblečenia máte veľa možností, od tiel s vysokým chrbtom až po košele s gombíkmi a kravatami, tričká a ďalšie. Preferovanými vzormi sú pruhy a bodky, ako aj jednotné farby. Najobľúbenejšia bola červená, ružová, čierna a niekedy aj iné farby. Bežné boli aj odevy bez ramienok. Je tu toho dosť na to, aby ste si mohli navrhnúť skvelý zoznam chaty na budúcu koktailovú párty s priateľmi na terase alebo na budúci večer!

Obuv

Podpätky, podpätky a ešte raz podpätky! Existuje toľko rôznych typov podpätkov, z ktorých si môžete vybrať, ale skúste sa držať vyššie uvedených farieb – červených, bielych a čiernych bodiek – ktoré by sa pokojne mohli považovať za oficiálne farby rockabilly štýlu.

Trojcentimetrové a štvorcentimetrové podpätky sú z hľadiska veľkosti topánok na podpätku najčastejšie nosené. Ak si na podpätky príliš nepotrpíte, môžete ísť do starej školy s párom kožených topánok, ktoré však majú bližšie k štýlu 50. rokov než k rockabilly. Nie je však nič zlé na tom, ak to zmiešate, takže sa do toho pustite!

BOTY A ICH DOPLNKY

Čierna farba nie je len typickou farbou historických šiat z 50. rokov, ale zdá sa, že je aj farbou vlasov pre žáner rockabilly, pretože ju najčastejšie uvidíte najmä na večierku alebo koktailovej párty 50. rokov. Keďže väčšina ľudí sa nenarodila s prirodzene hnedými vlasmi, farbia si ich. Hnedé vlasy sú tiež vidieť pomerne často, pričom blond a ryšavé vlasy sú vidieť najmenej.

Existujú tony rôznych účesov. Vyhľadávanie v Googli na „rockabilly haircuts“ vám poskytne množstvo obrazových príkladov. Nebojte sa, ak hľadáte krátky účes. Aj tie existujú!

Jedna vec, ktorú si treba uvedomiť, je, že väčšina rockabilly účesov pre ženy má kučery upevnené sponkami a často obsahuje vlasové doplnky, ako sú kvety alebo malé mašle.

Veľkonočné šaty, sukne a nohavice

Swingové šaty sú jedným z najčastejšie nosených kúskov v rockabilly móde a prikladá sa im veľký význam! Sú vždy jasné a odvážne, aj keď nie sú pestrofarebné. Väčšina rockabilly šiat, najmä tých s odhalenými ramenami a stiahnutým pásom, je v hornej časti vypasovaná a končí tesne pod kolenami, ale vždy existujú variácie, mnohé s volánmi a malým rozhalením. Zdá sa, že najvyhľadávanejšími farbami swingových šiat sú čierna, červená a biela, v ktorých sa dá vyraziť na kokteil do mesta, ako to robili ženy v ére vintage. Obľúbeným vzorom sú bodky.

Ak sa vám do vintage šiat príliš nechce, vždy sa môžete rozhodnúť pre sukňu. Úzke, čierne ceruzkové sukne sú to, čo by ste mali hľadať. Ak sa cítite mimoriadne odvážne, vyskúšajte červenú! Nemôžete naozaj nosiť šaty alebo sukne? Kúpte si priliehavé čierne capri nohavice. Budú sa hodiť ku každému topu, ktorý máte!

SIMILÁRNE ŠTÝLY

Takisto existuje malá hŕstka žánrov podobných rockabilly, ako napríklad pin up… v skutočnosti tak podobných, že nie je zriedkavé ich zamieňať alebo považovať za jeden a ten istý štýl, keďže rozdiely sú zvyčajne len malé alebo žiadne. Medzi
tieto štýly patria:

Psychobilly: V podstate rovnaký štýl ako rockabilly, ale obskúrnejší s hororovým faktorom, ktorý môže byť prítomný na šatách: lebky, duchovia, pavúky atď.

Rock and roll 50. rokov: Keďže rockabilly sa vyvinulo z pôvodného rock and rollu, je zrejmé, že štýly budú podobné. Štýl rokenrolu 50. rokov je oveľa jasnejší a farebnejší a žena, ktorá miluje rockové šaty, si ich zamiluje rovnako.

Pin-Up 50. rokov: Zvyčajne sa mieša so štýlom rockabilly na formálnejšie udalosti, pretože ide už v podstate o to isté. Pin-upky rady nosili jednoduché oblečenie, ktoré posypali doplnkami: Biele tričkové šaty s dlhými rukávmi alebo sukňu pre tie, ktoré si chceli dopriať viac slobody nad obliekaním hornej časti tela.

LA FILLE IMPOLIE

Jeden z najťažšie definovateľných vzhľadov, povaha žánru „hrubého dievčaťa“ závisí od toho, akú otázku položíte. Pôvodne bolo „rude girl“ ženskou verziou „boora“, mladistvého delikventa na Jamajke. Počas 2-Tone ska revivalu sa „rude boy/girl“ stalo označením pre každého, kto bol fanúšikom tohto žánru alebo jeho súčasťou. Keďže 2-Tone ska je úzko spojené so subkultúrou skinheadov, tento vzhľad sa všeobecne spája s ňou. Treba poznamenať, že subkultúra skinheadov nebola založená na rasizme a v tomto kontexte práve skinheadský štýl obliekania ovplyvnil štýl rockabilly a s ním spojený druh oblečenia. Hoci dnes sa tento termín považuje za „zakázaný“ kvôli jeho súčasnému politickému vyzneniu.

LA GREASER GIRL

Typ Greaser poznáme veľmi dobre! Greasovský typ Jona Travoltu, koženú bundu v ruke cez oblek s dlhými rukávmi a košeľu pod ním, dozadu ulízaný účes pompadour a v mysli pretekárske autá. Ale čo postavy Sandyho? V Greaser Girl sa skrývalo viac ako obtiahnuté cigaretové nohavice a výstrih s hlbokým výstrihom. Greaser Girl boli sukne v štýle 50. rokov a klasické retro šaty na gombíky doplnené bundou ich priateľa alebo vražednou motorkárskou bundou! Pomyslite na dievčatá Cry Baby.

„Victory Roll“, „Devils Lock“, „Betty Bangs, Oh My!“

Keďže milujeme uhladený účes pompadour, môžete zmeniť svoj vlastný štýl pomocou týchto pin-up chic účesov!

Betty Bangs strapce sú ideálne, ak sa nechcete trápiť s natáčaním a pripínaním účesu (príliš veľa doplnkov znamená riziko, že sa váš outfit pri najmenšom vánku zle zladí). A ak sa nechcete venovať takémuto účesu, zvoľte si jednoduché sponkové strapce (sú úžasné!), ktorých aplikácia vám zaberie len minútu. Vďaka čomu budú vaše vintage šaty vyzerať ešte lepšie!

Nemôžeme dostať z hlavy Cry Baby, ale móda bola naozaj na úrovni, najmä pokiaľ ide o štýl Johnnyho Deppa. Vedeli ste, že pramienok vlasov padajúci cez jeho tvár nebol len štylistickým doplnkom? Je to štýl, ktorý vymyslel basgitarista Misfits Jerry Only v 70. rokoch a nazval ho diabolský zámok.

A v pravom pinup štýle nemôžeme zabudnúť na víťazný kotúč! Vyžaduje si trochu viac úsilia ako ostatné štýly, ale verte nám, stojí to za to, aby ste získali dokonalý účes v štýle rockabilly!

Západné vplyvy na štýl rockabilly

Verte či nie, Divoký západ má v móde svoje miesto už mnoho rokov, ale možno ste si to neuvedomovali. Spomeňte si na doplnky, ako sú winklepickery, bollo kravaty, strapce, opasky s krídlami a retiazky na golieri, a pre ne typické košele s dlhými rukávmi ako záverečný prvok. Všetky tieto prvky sú v posledných rokoch veľmi populárne a všetky majú pôvod vo westernovom štýle, ktorý ovplyvnil aj prvky pin up.